Na prodej

pondělí 15. února 2016

13 cm Dubus kontest

Tento  víkend proběhl 13 cm Dubus EME kontest , kde jsem  chtěl  vlastně poprvé  pořádně  vyzkoušet svoje zařízení pro  toto  pásmo. Bohužel kvůli okolním  domům  mohu  vysílat až od 15 st. elevace Měsíce.
Začal jsem proto  asi hodinu po jeho  východu. Od  začátku roku jsem nebyl QRV takže se  vyskytly menší  problémy. Rx cesta  byla vyzkoušená  již od  čtvrtka, šum  Slunce cca 12 dB, což není  moc, ale  vzhledem k mému  setupu  to  odpovídá. Menší problém byl  s  klíčováním cw. Používám mikroKeyer, kterému  se nechtělo  pracovat,hihi. Po  domluvě se  rozchodil  a první QSO jsem  zapsal v 13.33 GMT. Zpočátku  to  vypadalo, že  výkon 160 W do 10 m půlpalcového  kabelu  bude na  cw málo. Potom  však přišlo QSO s OK1KIR a report 549 mě  přesvědčil, že  to  asi  půjde. Moje  zařízení  umožňuje RX/TX  ve  všech  segmentech  tak jsem  zkoušel i VK , bohužel jsem  nic  neslyšel a myslím, že  aktivita z východu byla  minimální, pokud  vůbec  nějaká byla. Podařily se ještě  další  QSO a netrpělivě jsem  čekal až se objeví  stanice z W,  bohužel u mě  také  nic. Na chatu K2UYH avizoval, že  vzhledem k poruše otáčení nebude QRV a N4PZ jsem  bohužel  neslyšel. Proto jsem kolem 17.00 GMT zaparkoval.
V neděli  jsem  opět začal po  obědě, kdy  byl  měsíc u mě  v elevaci 19 st. Jako prvního  jsem  zavolal PA3DZL po  jeho CQ. Report 559 mě  docela překvapil takže  po  něm  následovali  další  stanice. Opět jen Evropa. Z  VK opět nic. Zřejmě se z Dubus kontestů  stávají  jen evropské  závody :-)). Ve 14.32 jsem  ještě  stačil udělat QSO s LX1DB a potom  vzhledem  k  silnému  větru, jsem  musel  zaparkovat. Vůle v azimut.motoru +/- 2 st. které  mi vítr způsobil , při  mojí  anténě  a transvertoru, který  je  umístěn v shacku mi moc  šancí  nedávala. QSB stanic  bylo  dost zásadní. Proto  jsem závod  ukončil s cekovým skóre 14 init. x 11 násobičů. 
Podle počasí  přestrojím na 23 cm a budu  se  těšit na další březnový kontest.Žádné komentáře:

Okomentovat