Na prodej

sobota 4. března 2017

Aktivity víkend
Expedice Hermanna  do FR oživila  provoz v pásmu 23 a 13 cm po  dlouhé  zimní  přestávce. I já  jsem se rozhodl  podívat  se a vyzkoušet jak  celé  moje EME zařízení přestálo  zimu. Ve čtvrtek a v pátek  byl ohlášen provoz v pásmu 23 cm. Rozhodl jsem se  až pro  pátek. Ve čtvrtek jsem  vše ověřil a zkontroloval, antény, LNa i septum feed zimu "přežily" a vše  pracovalo k  plné spokojenosti. V pátek po  obědě jsem byl QRV, naladil jsem 1296.100 a Hermann  tam  byl,hihi. Netrvalo  dlouho a QSO bylo v logu. Žádná  hitparáda to  nebyla ale  QSO proběhlo  úplně  v pohodě a další  zem DXCC byla " doma". Nakonec jsem  ještě  udělal další 4 QSO, z toho 2 nové  init. 


V sobotu  jsem  přestrojil na 13 cm s kterými  jsem  měl  na podzim  problémy. Po  vyléčení LNA jsem  netrpělivě očekával  zda  bude pásmo 13 cm použitelné. Aktivita na  chatu HB9Q  byla  veliká  ale  stanic na pásmu bylo málo. Problémy s počasím měl  i  Hermann DL2NUD v FR. Moc  toho  nenavysílal takže  doufejme, že  se počasí  v neděli  zlepší  a Hermann bude QRV. 
Já jsem  byl  nakonec  spokojený, protože  rušení které  zde  bylo  zmizelo  a  zařízení  též  pracovalo  absolutně  bez  chyby. Udělal jsem nakonec 4 QSO z toho 3 nové  initiály  JT65. Velmi  pěkné  bylo  QSO s Brucem PY2 BS, který  tady hrál -16 dB. Velice  silný  signál měl  i Franta OK1 CA - 12 dB.
Doufám, že počasí vydrží i  na  neděli a nějaké  to QSO ještě  bude,hi. Příští  týden  proběhne EME Dubus kontest v pásmu 13 cm - CW tak  dfm, že QSO budou přibývat,hihi.


Žádné komentáře:

Okomentovat