Na prodej

pátek 7. dubna 2017

23 cm EME Dubus kontest

V průběhu  uplynulého  víkendu  jsem se zúčastnil Dubus kontestu. Počasí bylo nádherné a zařízeni také " šlapalo" na 100 procent. Podmínky byly vynikající a svoje odrazy jsem poslouchal po  celou dobu závodu víc než dobře. Použité zařízení : X-vertor DB6NT, LNA - G4DDK, PA - 400 W, home made parabola 4,5 m a  septum  feed podle OK1DFC. Vysílal jsem během celého  víkendu, tj.  v sobotní i nedělní  části. V sobotu jsem udělal 25 QSO a v neděli 13 QSO. Celkem 38 QSO a 19  násobičů. Není  to  moc , ale 6  nových  initiál potěšilo.
Během závodu jsem testoval i rozdíl mezi  tcvry,  starou dobrou FT847 a nově pořízenou FT991. Určitě v komfortu  obsluhy je FT991  lepší,  hlavně XIT je vzhledem k hodnotě doplleru na 23 cm velkou výhodou. Pokud jde o  poslech EME signálů na úrovni  šumu tam se mi jeví  jako  lepší FT847. Hlavně filtry NR a CONT jsou podle mého  subjektivního  názoru při  slabých  EME  signálech u FT991 nepoužitelné . Signály jsou přiliš "zvonivé" a splývají, což se mi  dost špatně čte. Je to  však pouze můj subjektivní  dojem.
Vzhledem k  tomu, že se jednalo o  CW kontest, neměl jsem možnost zkusit FT991  v JT provozu. Tak snad příště v květnovém A.R.I.  kontestu.

Žádné komentáře:

Okomentovat